ביום רביעי ה- 11/5 התקיים טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה.טקס מיוחד מכבד ומרגש שהכינו כיתות ה/2 ו ה/4. ייעודו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא התייחדות של אזרחי ישראל עם זכר הנופלים במערכות ישראל, אשר בזכות הקרבתם המדינה קיימת ותמיד יום אחד לפני יום העצמאות, כדי לסמל ולהדגיש את הקשר שבין הנופלים ומסירות נפשם ובין תקומת מדינת ישראל בת ה-68.
ביום חמישי ה- 5/5 התקיים טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה. תודה לכיתות ד/3 ו- ד/4 על טקס מכבד, מלמד, ערכי, נוגע ומרגש.מדינת ישראל, בת השישים ושמונה, מבטיחה למיליוני היהודים שנעלמו לדממת נצח, כי לעד ננצור את זכר מאורעות השואה.
יום שישי ה- 1/4/16 התקיים בספורטק קריית אונו, יום ספורט בית ספרי בהובלת ההורים וצוות ביה"ס.תודה רבה להורים שלקחו חלק פעיל ומשמעותי ביום הספורט.
בית הספר זכה בתחרות הספרייה המצטיינת במחוז תל אביב.
תארכיון חודש אפריל 2016
נתינה הינה מערכי היסוד בחברה המכירה בתרומתן של הסולידאריות והערבות ההדדית ללכידות חבריה ולביסוס יסודותיה.חברה ערכית הדוגלת בנתינה לזולת ולסביבה מעודדת את חבריה לגלות אכפתיות וערנות לסובב; להושיט יד לאחר ולפעול למימוש צרכיו ולקידום רווחתו.בטיפוח ערך הנתינה חשוב להתמקד בהיבטים החברתיים-ערכיים ובביטויי ההתנהגות הבאים:מוען/נמען בנתינה: פרט המעניק לפרט, פרט לקבוצה, פרט לסביבה, קבוצה לפרט, קבוצה לקבוצה, קבוצה לסביבה. סוגי נתינה: נתינה מוחשית, מופשטת, מילולית ובלתי מילולית המתבצעות באופן ישיר או עקיף. שיקולי הדעת בנתינה: נתינה מושכלת המתחשבת בצרכים, ברגשות, ביכולות, במגבלות/אילוצים של המוען/נים והנמען/נים. השפעות הנתינה: נתינה המשפיעה על המוען/נים, על הנמען/נים ועל הסביבה הפיזית והאנושית בהיבטים רגשיים, חברתיים וקוגניטיביים.
" לפתוח ספר טוב, להיות מוקסם על ידו, לשקוע בו, להאמין בו- איזה חג!" (ויקטור הוגו). ביום רביעי ה- 9.3.16 ביקרה ועדה מחוזית בביה"ס, לבחינת ספרייה מצטיינת מחוזית . במהלך ביקור הוועדה הוצגו יוזמות חינוכיות: לימודיות, תרבותיות, חברתיות וקהילתיות ע"י תלמידים, מורים והורים. ספריית ביה"ס שלנו מותאמת להשגת העיקרון הפדגוגי הבית ספרי: ""טיפוח מעורבות חברתית ולמידה משמעותית במרחבים מגוונים יצמיחו תלמידים יוזמים ופעילנים".
כמדי שנה, השבוע הלאומי לגלישה בטוחה מוקדש לשימוש בטוח, נבון ואחראי באינטרנט בקרב ילדים ובני נוער בישראל. בשנת תשע"ו יתמקד השבוע הלאומי במסר: "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". שבוע זה יהיה בסימן מעגלי שיח בין תלמידים, הורים וצוותי חינוך, וזאת במטרה לקדם דיאלוג משמעותי באשר להתנהלות מיטבית ברשת ופיתוח יכולת התמודדות עם מצבים מורכבים המתעוררים בעת הגלישה במרחבי הרשת. ביום שישי ה- 12/2 נארח בביה"ס את החוקר גלעד האן להרצאה בנושא : "גלישה בטוחה באינטרנט".
ביום שישי ה-5/2 יצאו התלמידים, ההורים והצוות החינוכי לניווט בתל חדיד, כפעילות מסכמת לחידון הוירטואלי משפחתי שנערך בחמשת השבועות האחרונים, בו כולנו למדנו וחקרנו על מקומות ,אישים ואירועים בארץ, שירים, יוצרים וחוקי זה"ב. בסיום כתב החידה השישי תוגרל בין כיתות א'-ג' הופעת קוסם או מופע על חושי לכיתות ד'-ו' של שחר ליבנה, בוגר ביה"ס.
ביום ג' ה- 12/1/16 יצאו קבוצות אקטיביסטיות : "מנהיגים צעירים" ו"נראה אותך שגריר" לביקור בכנסת ישראל.
חברי קבוצה אקטיביסטית "כתבים בשטח" ביקרו בידיעות אחרונות.
ביום שישי ה- 4/12/15 חגגנו ב"יום שובר שיגרה" שכולו מוקדש לעולם הספר. במהלך היום תלמידי ביה"ס ומורים הגיעו מחופשים לדמויות מעולם הספר וביחד יצאנו למסע מרתק, חווייתי ומשמעותי המאפשר לחוות את הסיפורים בדרך אחרת... היה זה, יום עמוס התרגשות ושמחה, יום שכולו פעילות מגוונת, מרתקת ויצירתית למילה הכתובה. מסורת בה התחלנו בשנה שעברה, מסורת לציון אהבת הקריאה. בכניסה לביה"ס חילקנו עוגיית אות- בסימן "יום אהבת הקריאה", ומיד אחריו טקס שציין את פתיחת החגיגה. בכיתות הילדים שיחקו במשחקי אימפרוביזציה, יצרו דמויות, ניהלו דיבייט ,צפו בסרטים, עבדו במשימות מתוקשבות ונפגשו עם סופרים. ילדים בתחפושות מגוונות של דמויות מספרים, עשו את היום חגיגי "ממש מהסרטים". אהבת הספר היא מטרתנו והיא חלק משמעותי מעולמנו!!
אולימפיאדת התכנות הלאומית יוצאת לדרך ביוזמתו של שר החינוך. ביה"ס נרשם לתחרות כיתות ג'-ו' משתתפות, אין צורך בידע מוקדם. מטרתה של האולימפיאדה היא חשיפת תכנות כמקצוע טכנולוגי מוביל בדרך חווייתית ומאתגרת, תוך העלאת המוטיבציה והרצון אצל תלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים. השלב הבית ספרי יפתח בכ"ב בטבת תשע"ו, 3.1.2016
יום זכויות הילד הבינלאומי - 20.11 בשנת 1954, המליצה העצרת הכללית של האומות המאוחדות למדינות החברות בה, לציין מידי שנה את יום הילד הבינלאומי. התאריך שנקבע הוא 20 בנובמבר, היום בו אישרה העצרת הכללית את האמנה לזכויות הילד בשנת 1989. האמנה לזכויות הילד היא הסכם מיוחד, הקובע את מכלול החובות שיש למדינות כלפי הילדים החיים בה.
יום הסובלנות הבינלאומי החל בתאריך 16.11.2015, ד' בכסלו תשע"ו."סובלנות הינה הרמוניה בין שונויות. היא אינה רק חובה מוסרית, אלא גם דרישה פוליטית וחוקית. סובלנות, היא הערך שעושה את השלום אפשרי, תורם להחלפת תרבות המלחמה בתרבות של שלום. סובלנות אינה וויתור, צמצום או פיוס. סובלנות, היא מעל הכל גישה פעילה המונעת על ידי הכרה בזכויות האדם האוניברסליות וחירויות בסיסיות של אחרים" . (סובלנות , שם )
הסבים וסבתות של תלמידי כיתות א' הוזמנו ביום שישי האחרון לפעילות שיא בשבוע "בטיחות בדרכים". היום נפתח בארוחת בוקר משותפת בכיתות בסימן זה"ב. ולאחר מכן מופע בנושא: "בטיחות בדרכים", באולם הספורט.
ציון יום הזיכרון להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, מהווה עבור החברה הישראלית יום של חשבון נפש וחיפוש דרך לקידום הסובלנות.
הורים יקרים, עם סיום חגי תשרי, ציפיתם לחזרה שקטה לשגרה המבורכת. לצערנו, עוד לפני סיום החגים החל גל טרור, להלן מספר עקרונות והדרכות שייתכן ויהיו לכם לעזר בהתמודדות.
לקראת חג הסוכות ילדי שכבת א' התארחו בסוכה וביקרו בבית הכנסת .
שנת הלימודים תשע"ו נפתחה בטקס חגיגי של כיתה ה1 שבו קיבלו את תלמידי כיתות א' החדשים.
תלמידי כיתות ה' קיבלו את התלמידים וההורים בתפוח בדבש, לשנה טובה ומתוקה.
בית ספר ניר - מחנכים לאורו של חזון: מקום בו יוצרים בהנאה, מחנכים בשמחה ובאווירה נעימה.מקום בו תלמידים, מורים והורים מרגישים שייכים, בטוחים ומעורבים בקהילה. מקום בו הכל מחויבים לחרות, לכבוד , לשיווין, לעזרה ולקבלת השונה כערכי בסיס ומחנכים לאורם. מקום בו מחויבים למיצוי היכולות של כל פרט תוך התחשבות בצרכיו הייחודיים. מקום בו מחנכים על ברכי העבר, מכשירים ומעצבים את אזרחי המחר.
תכנית השאלת ספרי לימוד בבית הספר לשנת הלימודים תשע"ותכנית השאלת ספרי לימוד בבית הספר לשנה"ל תשע"ו מבוססת על החוק להשאלת ספרי לימוד ומפורטת בחוזר מנכ"ל משרד החינוך. רכישת ספרי לימוד מהווה תמיד הוצאה גדולה ומשמעותית עבור כל משפחה. אנו מציעים לכם להשתלב בפרויקט השאלת ספרי הלימוד שיופעל בבית ספרנו על פי הנחיות משרד החינוך.
מורים הורים ותלמידים יקרים, מצורף קובץ ובו קישורים לסרטונים בנושא זהירת בדרכים.חשוב שכולנו נהיה זהירים ומודעים.
במהלך היום תלמידי ביה"ס, מורים והורים הגיעו מחופשים לדמויות מעולם הספר וביחד יצאנו למסע מרתק, חווייתי ומשמעותי המאפשר לחוות את הסיפורים בדרך אחרת ...
ביום שישי ה- 21/2 התקיים טקס חנוכת מרכז רכיבה על אופניים, מיזם פורץ דרך בעיר "אופניר" , בנוכחות ראש העיר מר ישראל גל ובכירים באגף החינוך והמטה לבטיחות בדרכים.
חברת דיבייט- תכנית תקשורת בינאישית השיטה הייחודית של דיבייט מתמקדת בלמידה חווייתית המשלבת תרגולים ופרקטיקה שמיושמים בכל מפגש תוך שימוש בסרטונים, הפעלות, סימולציות ודוגמאות שמוסיפים עניין לקהל. המערכים בנויים באופן שנותן לכל תלמיד הזדמנות להתנסות בכלים הן באופן אינדיבידואלי והן באופן קבוצתי. בכל אחד מהמערכים שלנו שזורים ערכי ליבה מגוונים, לאורך השנה, תלמידי כיתות ד', ה' וקבוצת אקטיביסטים מעורבת, ילמדו מערכים שונים.
סרוק את ה-QR
התכנית תעסוק באופן מובנה ורציף בנושא מניעת גזענות. זוהי תכנית המותאמת לכל שכבות הגיל ולכל המגזרים, ותתפרס לאורך כל שנות הלימודים בתחומי הדעת השונים, וכן בפעילויות פורמליות ובלתי פורמליות שונות ורבות.
להורים שלום, ביום ראשון 5/10 ייערך הפנינג בו ייחשפו תלמידי כיתות ד'-ו' למגוון קבוצות "ניראים בשטח" – קבוצות עניין שבסיסן רעיון אקטיביזים החברתי .בסיומו של הפנינג החשיפה, יבחר כל תלמיד 3 קבוצות שמהן התרשם ובהן היה מעוניין לקחת חלק פעיל.התלמידים יקבלו בחירה אחת מתוך השלוש.שימו :כיתות ד'-ו' יסיימו את יום הלימודים החל מיום א' הקרוב 5/10 ועד לסיום שנת הלימודים בשעה - 13:30. גמר חתימה טובה , צוות חינוכי ונדיה חסון מנהלת ביה"ס
ביום שישי ה- 6/11/2015 הוזמנו סבים וסבתות של כיתות א' לפעילות שיא בשבוע בטיחות בדרכים. היום נפתח בארוחת בוקר משותפת בכיתות בסימן זה"ב ולאחר מכן התקיים מופע משותף באולם הספורט בנושא: "בטיחות בדרכים".
גלריית תמונות
הקמת מרכז רכיבה על אופניים בביה"ס ב-21.2.14- מיזם פורץ דרך בעיר "אופניר" היה פרי יוזמה של מורים ותלמידים שפיתחו אף אפליקציה לחוקי רכיבה נכונה. אחד מתוך מיזמים רבים שזיכו את ביה"ס בפרס הצטיינות ארצי בחינוך לבטיחות בדרכים.
במהלך שנה זו החלו לפעול בביה"ס 16 קבוצות אקטיביסטיות בכיתות ד'-ו'. שמטרתן להוביל שינוי חברתי ותודעתי בתחומים שונים. לאחר למידה על הנושא כל קבוצה החלה לפעול בהתאם לתחומה, על מנת לעורר שינוי בקרב התלמידים והקהילה.
במסגרת הקבוצות האקטיביסטיות בביה"ס פועלת קבוצת "מנהיגים חברתיים" אשר בימים אלה יוזמת את "שישי חופשי" - הגעה לביה"ס בימי שישי ללא חולצת ביה"ס. בימים אלה הילדים לומדים על המפלגות השונות והם יצאו במסע הסברה לכלל תלמידי ביה"ס. בסופו של מסע ההסברה תתקיימנה בחירות למפלגות השונות.
חברנו ביחד שתי קבוצות"ניראה אותך שגריר" ו-"Active Nir" לעשות מעשה טוב מלא בחוויות. את הבאים לארץ במסגרת "תגלית", לקבל במאור פנים. לתת להם להבין, שפה הם מאוד רצויים.הכנו: גלויות הוספנו QR קוד, קישטנו כרזה ובשוקולדים מילאנו סלסלה. בשדה התעופה, ערכנו קבלת פנים גם לתיירים אורחים שאת ארצנו פוקדים. וכל זאת כדי להראות שארץ ישראל הוא מקום מדהים. בין כחול לבן של בלונים, היה מפגש מדהים בין בני נוער מארצות הברית הגדולה ותלמידנו חדורי מוטיבציה מלאי גאווה. קבוצת "ניראה אותך שגריר".המודרכת על-ידי המורה שרי לוי. מטרת הקבוצה, לעודד בקרב התלמידים בבית הספר ובמקומות נוספים בארץ ובעולם את הגאווה הישראלית. קבוצת "Active Nir" (דוברי אנגלית)המודרכת על-ידי המורה דונה מוריס. מטרת הקבוצה, להציג את פניה היפות של מדינת ישראל בפני העולם ולנסות לשנות דעות שליליות.
הקבוצה האקטיביסטית "לגעת בחי" היא קבוצה העוסקת בטיפול בבעלי החיים ודאגה לצורכיהם. מטרת הקבוצה היא להוביל את התלמידים למודעות שבעלי החיים זקוקים לנו, ואנו כבני אדם יכולים לסייע בשיפור איכות חייהם.
מערכת Moodle הינה מערכת לניהול למידה (LMS). מערכת ניהול למידה הנה אחד מהכלים המרכזיים לשימוש סגל ההוראה במאה ה-21. המערכת מנהלת תכני למידה, את תהליך הלמידה ואת תוצריו (כדוגמת מבחנים). למערכת מועלים תכנים חיצוניים של ספקים ושל מורים. כמו כן, מוצגים בה גם תכנים המפותחים בתוך המערכת עצמה. על מנת להתאים את המערכת לצרכי משרד החינוך, ולאפשר חווית שימוש מיטבית, המערכת עברה מקצה שיפורים בנושא נראות וממשק המשתמש של אתרים מלווי קורסים. המערכת מבוססת על תבניות המהוות בסיס לפיתוח סביבות למידה מנוהלות ייעודיות לכל יחידה במשרד.
לוח אירועים
תחומי דעת
מערכת שעות ולוח מבחנים
האחר הוא אני
דף קשר מורים - הורים
הנהגת הורים
כנסת תלמידים
מפתח הל"ב
לוח חופשות תשע"ו
הקשר הרב דורי
תשלומי הורים תשע"ו
"מוזיאוניר"
רשימת ספרים לשנת תשע"ז
זהירות בדרכים
לוח ארועים שנתי
"אופניר"- מרכז לרכיבה על אופניים
אקטיביזם חברתי
מוודל עירוני
תכנית התקשוב הבית ספרית.
הניווט הוירטואלי
 
מצורפות מפות הקווים:
 


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS