ביום ראשון ה- 19.6.2017 נערך מפגש הסיום של משתתפי תכנית הקשר הרב דורי ביבה"ס ניר, קרית אונו.לאחר דברי סיכום של המורה נטלי דגון , של מנהלת ביה"ס גב' נדיה חסון,ושל המדריכה ליאורה כהן, הוזמנו המשתתפים לספר את סיפורם לכלל המשתתפים.חולקו תעודות השתתפות למבוגרים ולתלמידים והוענקה תעודת השתתפות לביה"ס על ידי המדריכה למנהלת ביה"ס והמורה המובילה.
כמדי שנה, גם השנה אנו לוקחים חלק בתכנית "מצעד הספרים". במהלך שיעורי הספרייה והעברית התלמידים נחשפו לספרים המשתתפים השנה במצעד. כחלק מהתכנית התלמידים חולקו לקבוצות עבודה. כל קבוצה מתבקשת לבחור ספר מתוך הרשימה המפורסמת באתר ובכיתה. לאחר קריאת הספר על התלמידים יחדיו ליצור תוצר חוויתי בעקבות הקריאה.
ביום שישי ה-24.2 התקיימה בבית ספרינו פעילות בנושא: זהירות בדרכים. תלמידי שכבה ה' והרכזת רוית גטניו נהנו מפעילות מהנה ובטוחה המלמדת נהיגה בטוחה. הדרכה באמצעות: VR הדרכת חצייה בטוחה במציאות מדומה.התנסות בסימולציה הממחישה את הקושי בביצוע מספר פעולות במקביל, סימולטור נהיגה ממוחשב וגו קארטינג - רוכבים ושומרים על כללי הבטיחות - תודות לעיר קריית אונו מנהלת הבטיחות אפרת מועלם על שיתוף הפעולה
השבוע פתחנו את שערינו לשניים מתוך שישה הגנים שיבקרו אצלנו: גן אנפה וגן דרור.תלמידי הקבוצה האקטיביסטית " מנהיגי זהב" ערכו ארבע תחנות מהנות שכולן בנושא זהירות בדרכים. ילדי הגן ערכו סיור בית ספרי אשר הכיר להם את מרחבי בית הספר השונים. ביקרו במרכז הרכיבה ויצאו עם שלל מתנות לגן.
ביום ראשון, ה- 29.1.17 נערך שלב הגמר של התחרות בירושלים. התלמידים הציגו את הדגם "גשושיות", המתאר משימת חלל בת ביצוע במערכת השמש.וביה"ס זכה בתחרות במקום השני.
תודה להורי בית הספר הנפלאים על ההפתעה הנעימה לכבוד יום המורה.
ביום שישי ה- 18/11 התקיים בביה"ס בוקר של "הורה מעשיר" בהובלת גלי וילף, ועדת קהילה ואוסי מיכרובסקי- דהאן. יום מוצלח מיוחד ונפלא , של שיתוף פעולה עם הורי ההנהגה הביא להוציא לפעל יוזמה, "הורה מעשיר" בכל כיתה וכיתה.
ביום רביעי ה- 16/11 יצאו תלמידי כיתות ה'-ו' למירוץ שדה עירוני בליווי ענבר פטל המורה לחנוך גופני. בתחרות הושגו ההישגים הבאים:בנים שכבה ה' יונתן אנוור במקום הראשון . בנות שכבה ו' אורי רפפורט מקום ראשון. בנים ה' גביע במקום השני. בנות ו' גביע במקום השני. בנים ו' גביע במקום השלישי. בתחרות הכללית בית הספר זכה בגביע במקום השלישי.
ביום ראשון ה- 13/11 התקיים טקס מרגש במלאת עשרים ואחד שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, בהובלת כיתות ה'1, ה'3. כחברה דמוקרטית אנו מאמינים בחשיבותו של חופש הביטוי כזכות יסוד. וודאי שלמרות חופש הביטוי, חשוב מאד לא לפגוע באף אדם. עלינו לכוון את ילדינו לקחת אחריות וללמדם לנהוג כלפי זולתם בצורה מכבדת, באופן מיוחד במרחב הווירטואלי, שבו האדם כאילו יושב לבדו- אבל רבים רואים את דבריו, וגם כמובן, בכל מרחב אחר.
בית הספר זכה בתחרות הספרייה המצטיינת במחוז תל אביב.
הורים יקרים, עם סיום חגי תשרי, ציפיתם לחזרה שקטה לשגרה המבורכת. לצערנו, עוד לפני סיום החגים החל גל טרור, להלן מספר עקרונות והדרכות שייתכן ויהיו לכם לעזר בהתמודדות.
ביום שישי ה- 21/2 התקיים טקס חנוכת מרכז רכיבה על אופניים, מיזם פורץ דרך בעיר "אופניר" , בנוכחות ראש העיר מר ישראל גל ובכירים באגף החינוך והמטה לבטיחות בדרכים.
בית ספר ניר - מחנכים לאורו של חזון: מקום בו יוצרים בהנאה, מחנכים בשמחה ובאווירה נעימה.מקום בו תלמידים, מורים והורים מרגישים שייכים, בטוחים ומעורבים בקהילה. מקום בו הכל מחויבים לחרות, לכבוד , לשיווין, לעזרה ולקבלת השונה כערכי בסיס ומחנכים לאורם. מקום בו מחויבים למיצוי היכולות של כל פרט תוך התחשבות בצרכיו הייחודיים. מקום בו מחנכים על ברכי העבר, מכשירים ומעצבים את אזרחי המחר.
חברת דיבייט- תכנית תקשורת בינאישית השיטה הייחודית של דיבייט מתמקדת בלמידה חווייתית המשלבת תרגולים ופרקטיקה שמיושמים בכל מפגש תוך שימוש בסרטונים, הפעלות, סימולציות ודוגמאות שמוסיפים עניין לקהל. המערכים בנויים באופן שנותן לכל תלמיד הזדמנות להתנסות בכלים הן באופן אינדיבידואלי והן באופן קבוצתי. בכל אחד מהמערכים שלנו שזורים ערכי ליבה מגוונים, לאורך השנה, תלמידי כיתות ד', ה' וקבוצת אקטיביסטים מעורבת, ילמדו מערכים שונים.
סרוק את ה-QR
במהלך שנה זו החלו לפעול בביה"ס 16 קבוצות אקטיביסטיות בכיתות ד'-ו'. שמטרתן להוביל שינוי חברתי ותודעתי בתחומים שונים. לאחר למידה על הנושא כל קבוצה החלה לפעול בהתאם לתחומה, על מנת לעורר שינוי בקרב התלמידים והקהילה.
במסגרת הקבוצות האקטיביסטיות בביה"ס פועלת קבוצת "מנהיגים חברתיים" אשר בימים אלה יוזמת את "שישי חופשי" - הגעה לביה"ס בימי שישי ללא חולצת ביה"ס. בימים אלה הילדים לומדים על המפלגות השונות והם יצאו במסע הסברה לכלל תלמידי ביה"ס. בסופו של מסע ההסברה תתקיימנה בחירות למפלגות השונות.
חברנו ביחד שתי קבוצות"ניראה אותך שגריר" ו-"Active Nir" לעשות מעשה טוב מלא בחוויות. את הבאים לארץ במסגרת "תגלית", לקבל במאור פנים. לתת להם להבין, שפה הם מאוד רצויים.הכנו: גלויות הוספנו QR קוד, קישטנו כרזה ובשוקולדים מילאנו סלסלה. בשדה התעופה, ערכנו קבלת פנים גם לתיירים אורחים שאת ארצנו פוקדים. וכל זאת כדי להראות שארץ ישראל הוא מקום מדהים. בין כחול לבן של בלונים, היה מפגש מדהים בין בני נוער מארצות הברית הגדולה ותלמידנו חדורי מוטיבציה מלאי גאווה. קבוצת "ניראה אותך שגריר".המודרכת על-ידי המורה שרי לוי. מטרת הקבוצה, לעודד בקרב התלמידים בבית הספר ובמקומות נוספים בארץ ובעולם את הגאווה הישראלית. קבוצת "Active Nir" (דוברי אנגלית)המודרכת על-ידי המורה דונה מוריס. מטרת הקבוצה, להציג את פניה היפות של מדינת ישראל בפני העולם ולנסות לשנות דעות שליליות.
הקבוצה האקטיביסטית "לגעת בחי" היא קבוצה העוסקת בטיפול בבעלי החיים ודאגה לצורכיהם. מטרת הקבוצה היא להוביל את התלמידים למודעות שבעלי החיים זקוקים לנו, ואנו כבני אדם יכולים לסייע בשיפור איכות חייהם.
הקמת מרכז רכיבה על אופניים בביה"ס ב-21.2.14- מיזם פורץ דרך בעיר "אופניר" היה פרי יוזמה של מורים ותלמידים שפיתחו אף אפליקציה לחוקי רכיבה נכונה. אחד מתוך מיזמים רבים שזיכו את ביה"ס בפרס הצטיינות ארצי בחינוך לבטיחות בדרכים.
מערכת Moodle הינה מערכת לניהול למידה (LMS). מערכת ניהול למידה הנה אחד מהכלים המרכזיים לשימוש סגל ההוראה במאה ה-21. המערכת מנהלת תכני למידה, את תהליך הלמידה ואת תוצריו (כדוגמת מבחנים). למערכת מועלים תכנים חיצוניים של ספקים ושל מורים. כמו כן, מוצגים בה גם תכנים המפותחים בתוך המערכת עצמה. על מנת להתאים את המערכת לצרכי משרד החינוך, ולאפשר חווית שימוש מיטבית, המערכת עברה מקצה שיפורים בנושא נראות וממשק המשתמש של אתרים מלווי קורסים. המערכת מבוססת על תבניות המהוות בסיס לפיתוח סביבות למידה מנוהלות ייעודיות לכל יחידה במשרד.
לוח אירועים
לוח ארועים שנתי
למידה מרחוק בחירום
מסמך אורחות חיים
דף קשר מורים - הורים
לוח מבחנים מחצית ב' תשע"ז
רשימת ספרים לשנת תשע"ז
תשלומי הורים תשע"ז
לוח חופשות תשע"ז
הנהגת הורים
תחומי דעת
אקטיביזם חברתי
תכנית התקשוב הבית ספרית.
זהירות בדרכים
"אופניר"- מרכז לרכיבה על אופניים
מוודל עירוני
 
מצורפות מפות הקווים:
 


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS